KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14502043
*
nr 1450 2043
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. "Slottet Tre Kronor". Monogramsignerad. Olja på pannå, 26x19 cm, yttermått inklusive ram: 36x29 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 februari 2022
kl 19:55:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/2 10:19:23
1
500 kr
11/2 11:11:09
2
600 kr
21/2 19:50:35
3
Vinnande bud
- Tema
21 feb
Stockholm
På Tema Stockholm den 21 februari har vi samlat konst av Slas Stig Claesson, Svenolov Ehrén, Caroline Grinda Christensen, Oscar Hernandez Soriano, Berndt-Rune Jäverbrant, Slava Kliuchnikov, Christina ...
Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:58
-
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:29
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:33
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:52
*
Oljemålning
Läs mer om Stockholm
nr 1450 2043
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. "Slottet Tre Kronor". Monogramsignerad. Olja på pannå, 26x19 cm, yttermått inklusive ram: 36x29 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 februari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/2 10:19:23 | 1 | 500 kr |
11/2 11:11:09 | 2 | 600 kr |
21/2 19:50:35 | 3 | Vinnande bud |
- Tema
21 feb
Stockholm
PÃ¥ Tema Stockholm den 21 februari har vi samlat konst av Slas Stig Claesson, Svenolov Ehrén, Caroline Grinda Christensen, Oscar Hernandez Soriano, Berndt-Rune Jäverbrant, Slava Kliuchnikov, Christina ...Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:58 -
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:29 -
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:33 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:52